Stacja BGA ZM-R6000

BGA ZM-R6000

Obsługa procesu lutowniczego poprzez połączenie z prostym w obsłudze oprogramowaniem na PC, system automatycznego podnoszenia układów, podgrzewacz z rurek kwarcowych osłonięty płytą z włókna węglowego to tylko kilka z wielu zalet, czyniących tę stację wyjątkową pod względem precyzyjnej kontroli pracy.

Szczegółowy opis

 • Sterowanie i kontrola procesu lutowniczego odbywa się przez połączenie USB z komputerem, a dołączone oprogramowanie jest bardzo intuicyjne i proste w obsłudze. Na monitorze wyświetlanych jest pięć wykresów temperatury w czasie rzeczywistym, co daje podgląd na aktualne wartości.
 • Lutowanie odbywa się w ściśle określonych warunkach dzięki możliwości programowania profili lutowniczych. Obie sekcje gorącego powietrza dają możliwość ustawienia do dziesięciu kroków na profil. Każdy krok składa się z trzech parametrów: przyrostu temperatury wyrażonego w stopniach na sekundę, temperatury kroku, czasu utrzymywania temperatury kroku. Dzięki takiej budowie kroków mamy możliwość ustawienia profili z zachowaniem najwyższych standardów i norm IPC tak, aby lutowany element nie uległ uszkodzeniu na wskutek przegrzania, szoku temperaturowego itp.
 • Stacja dzięki połączeniu z PC i profesjonalnemu oprogramowaniu daje możliwość łatwego zapisywania nieograniczonej ilości profili lutowniczych, dzięki czemu można przygotować szereg gotowych ustawień w oparciu o konkretne typy układów i płyt.
 • Istnieją trzy niezależne powierzchnie grzejące z czego pierwsza i druga to nadmuch gorącego powietrza, a trzecią stanowią rurki kwarcowe. Podgrzewacz dzięki wykonaniu z włókna węglowego daje szybkie i równomierne nagrzewanie bez ubocznego oświetlenia lutowanych elementów od spodu. Pierwszą i drugą powierzchnie grzejną można kontrolować poprzez wiele grup i sekcji parametrów temperatury. Trzecia powierzchnia podgrzewa płytę na dużej powierzchni redukując naprężenia i obniżając temperaturę potrzebną do prawidłowego przylutowania elementu.
 • Odpowiednio dobrane czujniki temperatury typu K o wysokiej czułości pracują w zamkniętej pętli w celu dokładnego określenia temperatury górnej jak i dolnej.
 • Po skończeniu rozlutowywania i lutowania, uruchamiany jest alarm. Urządzenie posiada zabezpieczenie przed przegrzaniem na wypadek utraty kontroli nad wzrostem temperatury, przy danych jej wartościach krytycznych - stacja przerywa proces nagrzewania.
 • Silny wentylator umieszczony za górnym modułem grzewczym pod kątem 45° chłodzi automatycznie płytę po rozlutowywaniu i lutowaniu, pozwalając szybko zdjąć lutowaną płytę. I zabezpieczając ją przed nadmiernym przegrzaniem.
 • Uchwyt płyt pozwala w sposób wygodny i dający dużą stabilność zamocować płyty duże i małe o kształtach regularnych, nieregularnych czy nawet okrągłych. A to dzięki dwóm ruchomym ramionom wyposażonym w żłobienie typu V do podpierania płyt o regularnych kształtach i z zamocowanymi 3 uchwytami do płyt o nieregularnych kształtach. Każdy z uchwytów ma długość 170mm co pozwala chwycić punkt znacznie oddalony od ramienia. Uchwyty zostały wyposażone w piny, które idealnie nadają się do umieszczania w otwory montażowe płyt. W celu wyeliminowania ugięcia płyty podczas procesu lutowniczego uchwyt posiada dodatkowo dwa rzędy wsporników i możliwość podparcia bezpośrednio pod lutowanym układem, w sumie daje to pięć punktów podparcia płyty.
 • Urządzenie jest przystosowane do pracy z dużymi płytami głównymi wykonanymi w technologi lutu ołowiowego jak i bezołowiowego. Duża moc i wydajny system chłodzenia zapewnia efektywną pracę i skrócenie czasu oddziaływania wysokiej temperatury na płytę do niezbędnego minimum.
 • Dysza gorącego powietrza może swobodnie obracać się o 360° z możliwością łatwego przemieszczania. Dzięki zastosowaniu magnetycznej technologi montażu dysz.
 • System automatycznego podnoszenia układu. Po zakończeniu procesu stacja automatycznie podnosi głowicę grzewczą. Podczas wylutu starego układu można zaprogramować maszynę żeby podczas podnoszenia głowicy podniosła również sam układ.
 • W celu poprawy komfortu użytkowania w stacji zostały zamocowane dodatkowe elementy poprawiające komfort pracy:oświetlenie LED, laserowy wskaźnik zaznaczający pozycję układu.

Wsparcie techniczne

Zakup stacji BGA powinien być przemyślanym wydatkiem. Nasz wykwalifikowany personel techniczny zapewnia pomoc od wyboru produktu zgodnego z Twoimi oczekiwaniami, poprzez przygotowanie pełnej oferty z dodatkowym wyposażeniem, szkolenie z obsługi urządzenia z dojazdem do klienta, wsparcie przez kontakt oraz udostępnione na stronie informacje i oprogramowanie, a także serwis i sprzedaż podzespołów.

 

Więcej

Gwarancja jakości

Stosunek jakości do ceny to jedna z cech, która wyróżnia produkty marki ZhuoMao na rynku. Solidne wykonanie, łatwa i intuicyjna obsługa, bezawaryjna praca oraz duże możliwości, o której przekonało się wielu klientów na przestrzeni ostatnich lat, czyni je urządzeniami godnymi polecenia. Stąd możliwość przedłużenia gwarancji nawet do 5 lat!

 

Więcej

Szybki zwrot inwestycji

Planujesz start własnego serwisu lub poszerzenie możliwości rozwijającej się firmy? Jeśli pragniesz wzbogacić swoją ofertę usług, to już dzisiaj konieczna jest inwestycja w profesjonalne urządzenie, które w mgnieniu oka zarobi na siebie i pozwoli Ci zaistnieć wśród konkurencji, a nawet ją wyprzedzić. Stacje BGA marki ZhuoMao to rozsądny wybór, na który decyduje się wiele serwisów zarówno w Polsce jak i Europie.

 

Więcej

O nas

Jesteśmy europejskim dystrybutorem firmy Shenzhen Zhuomao Technology Co, Ltd. przedsiębiorstwa specjalizującego się w pracach badawczo rozwojowych oraz produkcji i sprzedaży stacji naprawczych BGA.

FHU DIOLUT Piotr Sobierajski
ul. Budowlanych 8
43-430 Skoczów, Polska


+48 33 4866616
info@seamarkzm.eu


Copyright © 2015. All Rights Reserved.