Stacja BGA ZM-R6810

BGA ZM-R6810

Dla osiągnięcia wysokiej powtarzalności, precyzji i najlepszej jakości lutu, ta stacja oprócz modułu split vision oraz wielopunktowego pomiaru temperatury wyposażona została w system lutowania w osłonie azotu. Zastosowanie azotu redukuje efekt voidingu i gwarantuje trwalsze połączenie.

 

Szczegółowy opis

 • Urządzenie posiada panel dotykowy i kontrolę mikroprocesorową procesu lutowniczego. Obsługa maszyny realizowana przez sterownik PLC Panasonic daje szereg funkcji niedostępnych w prostszych modelach stacji. Kontrola temperatury przy pomocy 7 czujników temperatury ( 3 wbudowane w maszynę, 4 zewnętrzne ). W czasie rzeczywistym pojawia się zapis przebiegu temperatury dla wszystkich 7 czujników. Dla czujników zewnętrznych można ustawić dwie sekcje temperatur sterownik zlicza czas przebywania w danej sekcji. Co dodatkowo pozwala kontrolować proces lutowniczy oraz zachować standardy lutownicze J-STD-020D.1 .
 • Stacja w oferowanej konfiguracji została wyposażona w dodatkowy system dystrybucji powietrza z zbiornika pod ciśnieniem. Przepływ powietrza jest regulowany i na bieżąco kontrolowany przez sterownik, w przypadku braku lub słabego ciśnienia stacja automatycznie wyłączy wykonywanie procesu i wyświetla komunikat alertu. Takie rozwiązanie pozwala podłączyć stację do butli z azotem lub powietrzem. Lutowanie w osłonie azotu daje lepsze efekty w stosunku do strumienia powietrza atmosferycznego. Azot jest gazem biernym chemicznie nie reaguje z lutowiem główne zalety stosowania azotu to: zanieczyszczenie lutu zostaje zminimalizowane, zmniejsza się efekt napięcia powierzchniowego, redukuje efekt voidingu, zwiększa zwilżalność punktów lutowniczych = rozpływ cyny na całej powierzchni punktu, zmniejsza zużycie topnika. Wszystko to przekłada się na zmniejszenie błędów lutowniczych i zwiększenie żywotności lutowanych elementów. Jak również poprawienie niezawodności połączenia na przestrzeni czasu.

 • Lutowanie odbywa się w ściśle określonych warunkach dzięki możliwości programowania profili lutowniczych. Obie sekcje gorącego powietrza dają możliwość ustawienia do sześciu kroków na profil. Każdy krok składa się z trzech parametrów: przyrostu temperatury wyrażonego w stopniach na sekundę, temperatury kroku, czasu utrzymywania temperatury kroku. Dzięki takiej budowie kroków mamy możliwość ustawienia profili z zachowaniem najwyższych standardów i norm IPC, tak, aby lutowany element nie uległ uszkodzeniu na wskutek przegrzania, szoku temperaturowego itp. Dodatkowo w profilu lutowniczym ustawiamy pozycję dla pozycji dolnej i górnej głowicy gorącego powietrza.
 • Stacja może pracować w trzech trybach pracy: lutowanie - grzanie bez podnoszenia układu, montaż elementu - najpierw stacja podnosi układ znajdujący się na płycie, po wypozycjonowaniu jest opuszczany i wlutowywany ,wylutowywanie - po skończonym procesie podnoszony jest układ. W każdym z trybów głowica po uruchomieniu opuszcza się na zadaną wysokość, w wypadku jeśli podana by była zła wartość wysokości ( za niska ) głowica zablokuje opuszczanie dzięki czujnikowi nacisku w ssawce. Po opuszczeniu głowicy jest ona podnoszona o zaprogramowaną wysokość ( 2-3mm w standardzie ) co poprawia cyrkulacje powietrza pod ssakiem. W trybie wylutowywania pod koniec procesu uruchamia się ssak i opuszcza z powrotem głowicę na zaprogramowaną wysokość dzięki czemu może złapać i podnieść element.
 • Stacja daje możliwość zaprogramowania do 50, dzięki czemu można przygotować szereg profili w oparciu o konkretne typy układów i płyt.
 • Istnieją trzy niezależne powierzchnie grzejące z czego pierwsza i druga to nadmuch gorącego powietrza, a trzecią stanowi kwarcowy element grzejny.
 • Pierwszą i drugą powierzchnie grzejną można kontrolować poprzez wiele grup i sekcji parametrów temperatury. Trzecia powierzchnia podgrzewa płytę na dużej powierzchni redukując naprężenia i obniżając temperaturę potrzebną do prawidłowego przylutowania elementu.
 • Odpowiednio dobrany czujnik temperatury typu K o wysokiej czułości pracuje w zamkniętej pętli w celu dokładnego określenia temperatury górnej jak i dolnej. Każdą z termopar można kalibrować programowo.
 • Po skończeniu rozlutowywania i lutowania, uruchamiany jest alarm. Kiedy temperatura wychodzi spod kontroli, obieg elektryczny może zostać automatycznie odcięty, za pomocą systemu ochrony przed nadmiernie wysoką temperaturą.
 • Silny poprzeczny wentylator chłodzi automatycznie płytę po rozlutowywaniu i lutowaniu, pozwalając szybko zdjąć lutowaną płytę. I zabezpieczając ją przed nadmiernym przegrzaniem.
 • Uchwyt płyt pozwala w sposób wygodny i dający dużą stabilność zamocować płyty duże i małe o kształtach regularnych, nieregularnych czy nawet okrągłych. A to dzięki dwóm ruchomym ramionom wyposażonym w żłobienie typu V do podpierania płyt o regularnych kształtach i z zamocowanymi 3 uchwytami do płyt o nieregularnych kształtach. Każdy z uchwytów ma długość 170mm co pozwala chwycić punkt znacznie oddalony od ramienia. Uchwyty zostały wyposażone w piny, które idealnie nadają się do umieszczania w otwory montażowe płyt. W celu wyeliminowania ugięcia płyty podczas procesu lutowniczego uchwyt posiada dodatkowo dwa rzędy wsporników i możliwość podparcia bezpośrednio pod lutowanym układem, w sumie daje to pięć punktów podparcia płyty.

 • Urządzenie jest przystosowane do pracy z dużymi płytami głównymi wykonanymi w technologi lutu ołowiowego jak i bezołowiowego. Duża moc i wydajny system chłodzenia zapewnia efektywną pracę i skrócenie czasu oddziaływania wysokiej temperatury na płytę do niezbędnego minimum.
 • Dysza gorącego powietrza może swobodnie obracać się o 360° z możliwością łatwego przemieszczania. Dysze zostały wyposażone w siatkę dyfuzyjną poprawiającą cyrkulację powietrza
 • Stacja wyposażona w system Split Vision umożliwiający precyzyjne ustawienie układu na płycie za pomocą systemu pryzmatów zintegrowanych z optyką. Dzięki temu systemowi mamy możliwość podglądu spodu układu i jego położenia względem płyty. W połączeniu z mikrometryczną regulacją położenia płyty daje to możliwość ustawienia układu z bardzo dużą precyzją, która nie jest możliwa do uzyskania w przypadku ręcznego ustawienia układu na płycie. System optyczny porusza się w osi x-y dając możliwość przybliżenia zarówno środka układu jak i sprawdzenia pod przybliżeniem rogów układu czy też elementów znajdujących się w pobliżu lutowanego elementu.
 • W celu poprawy komfortu użytkowania w stacji zostały zamocowane dodatkowe elementy poprawiające komfort pracy: odciąg oparów lutowniczych z możliwością podłączenia do ciągów wentylacyjnych bądź profesjonalnych systemów filtrowania, oświetlenie ledowe na giętkim przewodzie, wskaźnik laserowy

Wsparcie techniczne

Zakup stacji BGA powinien być przemyślanym wydatkiem. Nasz wykwalifikowany personel techniczny zapewnia pomoc od wyboru produktu zgodnego z Twoimi oczekiwaniami, poprzez przygotowanie pełnej oferty z dodatkowym wyposażeniem, szkolenie z obsługi urządzenia z dojazdem do klienta, wsparcie przez kontakt oraz udostępnione na stronie informacje i oprogramowanie, a także serwis i sprzedaż podzespołów.

 

Więcej

Gwarancja jakości

Stosunek jakości do ceny to jedna z cech, która wyróżnia produkty marki ZhuoMao na rynku. Solidne wykonanie, łatwa i intuicyjna obsługa, bezawaryjna praca oraz duże możliwości, o której przekonało się wielu klientów na przestrzeni ostatnich lat, czyni je urządzeniami godnymi polecenia. Stąd możliwość przedłużenia gwarancji nawet do 5 lat!

 

Więcej

Szybki zwrot inwestycji

Planujesz start własnego serwisu lub poszerzenie możliwości rozwijającej się firmy? Jeśli pragniesz wzbogacić swoją ofertę usług, to już dzisiaj konieczna jest inwestycja w profesjonalne urządzenie, które w mgnieniu oka zarobi na siebie i pozwoli Ci zaistnieć wśród konkurencji, a nawet ją wyprzedzić. Stacje BGA marki ZhuoMao to rozsądny wybór, na który decyduje się wiele serwisów zarówno w Polsce jak i Europie.

 

Więcej

O nas

Jesteśmy europejskim dystrybutorem firmy Shenzhen Zhuomao Technology Co, Ltd. przedsiębiorstwa specjalizującego się w pracach badawczo rozwojowych oraz produkcji i sprzedaży stacji naprawczych BGA.

FHU DIOLUT Piotr Sobierajski
ul. Budowlanych 8
43-430 Skoczów, Polska


+48 33 4866616
info@seamarkzm.eu


Copyright © 2015. All Rights Reserved.